Jesień to idealny czas, by zadbać o stan swojej skóry. Częściej chodzimy bez makijażu, co można wykorzystać, by uzyskać rozświetloną zdrowym blaskiem, gładką skórę. Dzięki temu nasze twarze mogą swobodnie oddychać i chłonąć z natury to, co dla nich najlepsze. Poniżej podpowiadamy, jak pozbyć się oznak zmęczenia i poszarzałej skóry.

1. Znajdź delikatny specyfik do mycia twarzy

Nasze babcie często powtarzały, że zimna woda urody doda. Jednak nie ma co się oszukiwać – mycie twarzy z rana samą wodą nie oczyści jej dobrze z potu, drobinek kurzu i martwego naskórka.

Warto zakupić w aptece delikatny dermokosmetyk do oczyszczania twarzy, szyi i dekoltu dedykowany naszemu rodzajowi cery. Może być to jakiś delikatny olejek, mus, pianka czy klasyczny żel. Myjąc nim twarz, wykonuj koliste ruchy do zewnątrz – wykonasz tym sposobem dodatkowy mikromasaż, który poprawi cyrkulacje krwi i pozwoli skórze się dotlenić.

2. Po oczyszczeniu pamiętaj o toniku

Na polskim rynku mamy mnóstwo toników do wyboru: do cery suchej, tłustej, normalnej i mieszanej. Są one dostępne w różnych zapachach i z dodatkowymi właściwościami, jak redukcja zaczerwienień, zmniejszenie wydzielania serum czy nawilżenie.

Jednak najważniejszą właściwością toników jest przywracanie skórze naturalnego pH, które przy używaniu innych produktów pielęgnacji zmienia swój odczyn. Dlatego tak istotne jest, by zawsze rano stosować tonik. Zapobiega on przede wszystkim powstawaniu zaskórników.

3. Aplikuj serum zawsze przed kremem

Jeżeli nasza skóra jest problematyczna bądź ma jakieś niepożądane cechy, warto po tonizowaniu zaaplikować na nią specjalne serum. Może być to specyfik rozjaśniający przebarwienia, minimalizujący rozszerzone pory czy intensywnie nawilżający.

W zależności od naszego problemu, możemy dobrać odpowiedni środek. Serum ma zazwyczaj bardziej lejącą się bądź oleistą konsystencję i nie pełni funkcji ochronnych skóry, jak choćby kremy na dzień. Ma działanie silnie odżywcze i zaaplikowane rano potrafi zdziałać cuda z naszą cerą.

4. Używaj kremu z filtrem na dzień

Można kupić dobry krem odpowiadający naszym potrzebom skórnym z filtrem UVA/UVB, ale warto stosować z rana dwa kremy.

Najpierw nakładamy ten który, ochroni przed mocnym słońcem – najlepiej z filtrem 50+, później drugi, o właściwościach pielęgnacyjnych. Najlepszym wyborem na lato jest specyfik lekki i szybko się wchłaniający, który pozwoli nie czuć przy wysokich temperaturach lepkości na buzi.

5. Zastąp ciężki podkład lekkim kremem BB

Odstaw na bok swoje ulubione podkłady – sprawdza się lepiej podczas innych pór roku. Wiosną daj skórze pooddychać!

Po wszystkich krokach pielęgnacji, nałóż delikatny krem BB, który równomiernie wyrówna koloryt naszej skóry, nawilży ją i dodatkowo zadba o jej pielęgnacje. Utrwal go pudrem bananowym bądź bambusowym, by nadać matowego wykończenia. Resztę makijażu wykonaj jak zawsze, a dla trwalszego efektu – spryskaj utrwalającą mgiełką.