W zabieganym świecie warto znaleźć produkty, które mamy w domu i możemy z powodzeniem wykorzystać w pielęgnacji ciała. Jednym z nich jest cukier, który może być cennym składnikiem kosmetyków wspierających urodę w domowym SPA.

Cukier nie uczula, nie wywołuje podrażnień, a przy tym świetnie sprawdza się w pielęgnacji i regeneracji. Jako produkt łatwo dostępny w każdym domu może zastąpić wizytę u kosmetyczki, a w zestawieniu z cytryną, miodem czy oliwą z oliwek tworzy indywidualne, domowe kosmetyki.

infoplanet kosmetyki homemade peeling cukrowy cukier

– Nasza skóra po lecie, mimo iż pięknie opalona, może wydawać się nieco przesuszona i zmęczona. Chcąc zadbać o jej kondycję i przywrócić naturalny blask, warto rozejrzeć się za kosmetykami o prostym składzie. Podobnie jak w żywieniu, tak i w kosmetologii, produkty o krótkim i naturalnym składzie są najlepsze. A więc, jeśli nie masz czasu na szukanie dobrych kosmetyków, przygotuj swojej skórze domową regenerację – radzą eksperci.

Peeling cukrowy jest prosty w przygotowaniu i pozwala dokładnie oczyścić skórę z zanieczyszczeń, jednocześnie usuwając stary naskórek. Dodanie do niego oliwy i miodu tworzy mieszankę regenerującą i odżywiającą skórę. Natomiast pomieszanie cukru z sokiem z cytryny działa rozjaśniająco, usuwając przebarwienia.

infoplanet kosmetyki homemade peeling cukrowy domowe sposoby

Domowy kosmetyk powstanie po wymieszaniu szklanki cukru, ½ szklanki oliwy z oliwek i 2 łyżek miodu do uzyskania jednolitej konsystencji. Tak przygotowany peeling wystarczy przełożyć do słoiczka i zabrać ze sobą pod prysznic lub do wanny. Do kolejnego wykorzystania mieszankę powinno się przechowywać w lodówce.

Przygotowywanie kosmetyków w domu zapewnia bezpieczeństwo, wynikające z tego, że dokładnie wiemy, jaki jest skład produktu i co znajduje się wewnątrz opakowania. Ponadto zakłada użycie naturalnych składników, co niweluje ryzyko alergii i pozwala nam na wykorzystanie produktów najwyższej jakości.

Źródło: Informacja z serwisu infoWire.pl