Bez względu na to, czy masz 20 lat, czy jesteś w wieku dojrzałym – ostatnią rzeczą, której pragniesz, są worki pod oczami. Ciemne cienie wokół oczu zwykle nie stanowią problemu medycznego, ale sprawiają, że czujesz się i wyglądasz starzej. Na szczęście zmieniając pewne nawyki możesz pozbyć się na dobre obrzęków pod oczami. Oto 13 sposobów na pozbycie się cieni wokół oczu!

1. Zwalcz alergie

Prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę z tego, że kiedy rozpoczyna się sezon alergii, twoje oczy nieuchronnie stają się bardziej opuchnięte. Postaraj się pozbyć alergii lub zwalczać jej objawy – miej przy sobie naturalne środki łagodzące, takie jak olejki eteryczne.

infoplanet lifestyle koniec workow pod oczami 1 zwalcz alergie

2. Uważaj na sól

Sól jest najczęściej związana z wysokim ciśnieniem krwi, ale zawarty w niej sód może również powodować zatrzymywanie płynów i prowadzić do obrzęków pod oczami. Dlatego jeśli używasz soli, wybieraj czystą sól morską lub himalajską. Unikaj też potraw o wysokiej zawartości soli, takich jak pizza i niektóre zupy.

3. Wykonuj ćwiczenia twarzy

Ćwiczenia fizyczne to naturalny sposób na zmniejszenie oznak starzenia się i osiągnięcie młodzieńczego blasku skóry, ale obszar wokół oczu będzie wymagał specjalnych ćwiczeń twarzy. Licencjonowana kosmetyczka i autorka „Facelift jogi”, Marie-Veronique Nadeau, wyjaśnia, że joga twarzy, oparta na powolnych ćwiczeniach mięśni, aby pomóc im się napinać, może zdziałać cuda.

infoplanet lifestyle koniec workow pod oczami 3 cwiczenia twarzy

4. Ułóż się do snu

Spanie na plecach może spowodować, że grawitacja nie spowoduje gromadzenia się płynu wokół oczu. Rozważ dodanie dodatkowej poduszki pod głowę.

5. Zmyj makijaż przed snem

Pozostawienie makijażu oczu może podrażniać je, powodując obrzęk. Pamiętaj, aby delikatnie usunąć makijaż przed pójściem spać, aby wyeliminować wszelkie dodatkowe źródła podrażnienia wokół oczu.

infoplanet lifestyle koniec workow pod oczami 5 zmyj makijaz

6. Oczyść się z Jala Neti

Jala Neti to starożytne lekarstwo, które stosowane w ramach codziennej rutyny może zwalczać opuchnięte oczy. Pochodzący z Indii, stosowany w medycynie ajurwedyjskiej kubeczek można znaleźć w większości sklepów ze zdrową żywnością lub w Internecie. Służy on wypłukaniu całej dodatkowej wilgoci z zatok. Wystarczy wlać słoną wodę do jednego otworu nosowego i pozwolić, by spłynęła druga.

7. Ogranicz lub wyeliminuj alkohol

Alkohol odwadnia ciało i skórę. Nieodpowiednie nawodnienie może spowodować, że delikatny obszar wokół oczu stanie się zapadnięty i ciemny. Ponadto alkohol może powodować przekrwienie i zmęczenie oczu.

infoplanet lifestyle koniec workow pod oczami 7 ogranicz alkohol

8. Nie pal papierosów

Palenie papierosów wysusza i osłabia skórę twarzy i całego ciała. Powoduje również przedwczesne starzenie się, w szczególności skóry wokół oczu. Substancje chemiczne występujące w papierosach są toksyczne i mogą powodować podrażnienia, co może prowadzić do powstawania ciemnych cieni, a także pomarszczonego, obwisłego wyglądu skóry.

9. Spróbuj kompresu z ogórków

Jeśli twoje oczy są spuchnięte, spróbuj zimnego kompresu z ogórków. Może pomóc nie tylko w zmniejszeniu opuchlizny oczu, ale być bardzo relaksujący i dodać ci młodzieńczego wyglądu.

infoplanet lifestyle koniec workow pod oczami 9 kompres z ogorkow

10. Uważaj na słońce

Zbyt długie przebywanie na słońcu może sprawić, że skóra wokół oczu opadnie i zmarszczy się, a także spowodować odwodnienie skóry. Mineralny lub domowy krem przeciwsłoneczny, dobra para okularów chroniących przed promieniowaniem UV i kapelusz mogą chronić twarz przed szkodliwymi promieniami i zapobiegać marszczeniu i ciemnieniu skóry wokół oczu.

11. Miej pod ręką pomoc

Jeśli nie możesz usunąć cieni, można je ukryć, rozjaśniając obszar korektorem. Wybierz produkty na bazie minerałów, które pasują do odcienia twojej skóry, a następnie po prostu nałożyć je, lekko wklepując w skórę wokół oczu. Nie wcieraj produktu w skórę, ponieważ może to spowodować dalsze podrażnienie.

infoplanet lifestyle koniec workow pod oczami 11 korektor

12. Użyj naturalnego kremu pod oczy

Ponieważ starzenie się zazwyczaj powoduje odwodnienie skóry z powodu braku kolagenu, nawilżanie jest niezbędne. Dostępnych jest wiele kremów, ale najlepszy dla skóry pod oczami jest domowy, naturalny krem.

13. Uwzględnij więcej kolagenu w diecie

Kolagen jest najobficiej występującym białkiem w naszym organizmie. Nadaje on naszej skórze elastyczność oraz pomaga zastąpić martwe komórki. Produkcja kolagenu w naszym organizmie zaczyna naturalnie zwalniać wraz z wiekiem. Zwiększenie poziomu kolagenu może pomóc skórze wyglądać jędrniej, zwiększyć gładkość i pomóc w odnowie. Wypróbuj bulion z kości kurczaka lub suplementy kolagenowe, aby zwiększyć ilość kolagenu w diecie.

infoplanet lifestyle koniec workow pod oczami 13 kolagen w diecie

Źródło: draxe.com