Peeling chemiczny polega na złuszczeniu naskórka w efekcie zastosowania kwasu. Głębokość złuszczenia zależy od rodzaju zastosowanej substancji oraz czasu i – oczywiście – jest zależna od spodziewanych efektów zabiegu.

Jest wiele różnych wariantów peelingów chemicznych – wyboru właściwej metody zawsze powinien dokonać lekarz dermatolog. Zabieg może być panaceum na wiele niedoskonałości skórnych, między innymi: blizny, przebarwienia, ślady po trądziku czy zmarszczki. Biorąc pod uwagę fakt, że wykonane złuszczenie naskórka może być również głębokie, peeling jest bardzo skuteczny nawet w walce z głębokimi zmarszczkami.

Oczywiście nie jest to zabieg dla każdego. Nie można stosować go w miejscach uszkodzeń, infekcji, nowotworów czy skóry ze skłonnościami do powstawania blizn. Czas rekonwalescencji zależy od rodzaju zabiegu, czyli w tym przypadku głębokości złuszczenia naskórka. W przypadku powierzchownych działań wystarczy kilka dni, aby skóra złuszczyła się i zaczęła się odnawiać. Jeśli zaś chodzi o głębokie peelingi – trzeba liczyć się z kilkunastodniowym, czasem kilkutygodniowym powrotem cery do pełnej formy.

Zawsze jednak należy unikać ekspozycji na słońce, a także drażnienia oczyszczonych miejsc. Trzeba także pamiętać, aby wykonać peeling zimą. Da to wspaniałe pierwsze efekty wiosną, a dodatkowo pozwoli unikać wystawiania skóry po zabiegu na światło słoneczne, co najlepiej osiągnąć właśnie zimą. Jedynie wykonanie peelingu migdałowego nie daje uwrażliwienia na światło i można go wykonywać przez cały rok.

Ile musisz wydać? Ceny są zależne od rodzaju użytego środka oraz gabinetu, w którym jest wykonywany zabieg. Najczęściej koszty wahają się od 100 zł do kilkuset złotych.