Argentyna słynie z gorącego klimatu, ruchliwych ulic i namiętnego tanga. Sprawdź, co powinien zobaczyć każdy podróżnik, przebywający w stolicy kraju, nie wydając na zwiedzanie ani grosza.

Księgarnia „El Ateneo”

Niegdyś oszałamiający teatr, dziś dzięki klimatyzowanym pomieszczeniom miejsce nie tylko dla miłośników książek, ale i poszukiwaczy przyjemnego ochłodzenia. Turystów zachęca bogatym asortymentem i utrzymanymi w artystycznym kolorycie pomieszczeniami do czytania.

„Papież tour” , czyli miejsca papieża Franciszka

Argentyński papież jest źródłem dumy dla mieszkańców Buenos Aires. Stąd turystom proponują oni dwie papieskie wycieczki w rodzinnym mieście papieża. Obowiązkowym ich elementem jest zwiedzanie skromnego domu, w którym się urodził, przedszkola i miejsca dorastania.

Zacięte pojedynki piłkarskie wschodzących gwiazd

Piłka nożna jest ulubionym sportem w Argentynie. Pasja do tego sportu nie objawia się jednak wyłącznie w biernym oglądaniu rozgrywek. Na stadionie Boca Juniors w La Boca można często zobaczyć improwizowane rozgrywki miejscowych chłopców, aspirujących na piłkarskie gwiazdy formatu grającego tam niegdyś Maradony. Warta uwagi jest również sama dzielnica – rywalizująca o uwagę jaskrawo pomalowanymi ścianami, figurkami karykatur i krzykliwym graffiti.

Grób Evity Peron

Argentyńska księżna Diana – żona prezydenta Juana Peróna i rzeczniczka klasy robotniczej – została pochowana pod panieńskim nazwiskiem Duarte na najsłynniejszym cmentarz Recoleta w Buenos Aires. Jako postać niezwykle ważna dla lokalnej społeczności i kochana przez wszystkich Argentyńczyków, uhonorowana została nagrobkiem zdobionym niezwykłymi figurkami.

Pobudzające mate

Popijanie z pietyzmem mate jest ważną argentyńską tradycją. Napój sporządzony w klasyczny sposób i podany w tradycyjnym naczynku najlepiej smakuje wypijany na rynku ulicy w San Telmo – jednej z najstarszy dzielnic Buenos Aires.

Spływ gondolą

Gondole to wbrew obiegowej opinii element charakterystyczny nie tylko dla Wenecji. Także w Buenos Aires można – i warto – wziąć w spływie gondolą w dzielnicy Puerto Madero. Atrakcja trwa 30 minut, ale można ją wydłużyć o spacer nad malowniczą rzeką.

Obelisk na Avenue 9 de Julio

Avenue 9 de Julio w Buenos Aires uznawana jest za najszerszą aleję na świecie. Jej centralnym punktem jest słynny El Obelisco, 67-metrowy monument upamiętniający 400. rocznicę osiedlenia się pierwszych hiszpańskich osadników, wybudowany na skrzyżowaniu z Avenida Corrientes.

Argentyńskie tango

Buenos Aires organizuje wiele bezpłatnych happeningów związanych z tangiem argentyńskim, stąd nierzadko tancerzy spotkać można nawet na ulicach miasta. Chętni do emocjonującego przeżycia u boku profesjonalnych tancerzy można podziwiać w dzielnicy Barrio San Telmo.

Gorzki romans

Pasjonatów rozrywek dla dorosłych nie spotka rozczarowanie w Palermo, gdzie kierownicy barów proponują odwiedzającym Fernet – popularny likier o gorzkim smaku. Jego receptura to koloryzowana za pomocą karmelu mieszanka ponad 40 skladników, w tym mirry, kardamonu, aloesu, szafranu, rumianku, rabarbaru oraz alkoholu destylowanego z winogron. Początkowo mocno ziołowy smak przeradza się finalnie w rozgrzewający gorzki finisz.