Route 66 to trasa długości 2448 km. Na Instagramie została wyświetlona 1 198 035 razy, co czyni ją najbardziej godną odwiedzenia podczas wycieczki samochodowej na świecie, w dodatku najbardziej popularną w letnich miesiącach.

infoplanet podroze last minute route 66 trasa

Ze średnio 80 mln zdjęć przesyłanych każdego dnia Instagram jest jedną z najpopularniejszych platform online do udostępniania zdjęć. Hashtagi obrazujące niektóre z najbardziej malowniczych wycieczek samochodowych i przystanków, takich jak #route66 i #greatoceanroad, pozwoliły odkryć najpopularniejsze miejsca wśród użytkowników Instagrama.

Badanie przeprowadzone przez Travel Supermarket sugeruje, że 52% najbardziej popularnych wycieczek i przystanków na świecie można znaleźć w obu Amerykach, w tym 20% w Ameryce Południowej i 32% w Ameryce Północnej. Causeway Coastal Route w Irlandii Północnej przenosi Wielką Brytanię do pierwszej 25., co czyni ją 20. najpopularniejszą podróżą drogową na świecie. UE jest silnym rywalem – z Islandią, jak i Norwegią w pierwszej dziesiątce.

infoplanet podroze last minute route 66 instagram

Na szczycie jest trasa Route 66, a zaraz po niej – Great Ocean Road w Australii, która odnotowała 928 503 tagów #grreatoceanroad. Co zaskakujące, obwodnica Islandii zajęła tylko 7. miejsce i została oznaczona tylko 104 374 razy (#ringroad), podczas gdy spektakularna Troll Road w Norwegii zajęła 8. miejsce z 55 800 tagami #trollstigen. Pod numerem 10 uplasowała się Cabot Trail w Nowej Szkocji w Kanadzie (51562 #cabottrail).

Jak wyjaśnia rzecznik Emma Grimster z Travel Supermarket, „Instagram to niezwykle popularna platforma społecznościowa dla najmłodszych z nas, rodzin, przyjaciół i par”. Jak przekonuje, wszyscy lubią tworzyć idealne zdjęcie i filtr, aby dzielić się z innymi obserwatorami, a malownicze podróże drogowe są bardzo widowiskowe.

kup artykuly platne