Jak wynika z badania Barometr Providenta, najpopularniejsza tegoroczną imprezą sylwestrową wśród Polaków będzie ta na własnej kanapie. Do planów spędzenia Sylwestra w domu przyznaje się 37% z nas.

25% badanych zamierza przywitać Nowy Rok w towarzystwie znajomych, a na imprezy w plenerze i bale nie ma wielu chętnych. Z deklaracji ankietowanych Polaków wynika, że na Sylwestra w domu decydujemy się najczęściej dlatego, że po prostu to lubimy. Nierzadko rezygnacja z imprezy sylwestrowej jest jednak spowodowana nie najlepszą sytuacją finansową.

– Ci, którzy na wydatki się jednak zdecydowali, zmniejszą zawartość swojego portfela średnio o 219 zł. Większość tej kwoty przeznaczymy na jedzenie (ok. 80 zł) oraz alkohol (ok. 50 zł). Reszta pieniędzy pójdzie na ubrania, kosmetyki, a także wejściówki do klubu bądź inne opłaty związane z imprezą sylwestrową – wskazuje kierownik biura prasowego i komunikacji wewnętrznej Provident Polska Karolina Łuczak.

infoplanet psychologia i lifestyle sylwester na kanapie badania

Badanie dowodzi, że 68% z nas zamierza pokryć dodatkowe wydatki na imprezę sylwestrową z bieżących dochodów. Jedynie 30% ankietowanych ma na ten cel specjalne oszczędności, a kilka procent – weźmie na Sylwestra pożyczkę.