Jesteś kotem czy psem? Możesz być bardziej podobny do swojego futrzastego przyjaciela niż myślałeś, a odpowiedź może powiedzieć wiele o twojej osobowości. Badanie przeprowadzone przez University of Texas w Austin wykazało, że niektóre powszechne twierdzenia o miłośnikach zwierząt domowych mogą być prawdziwe! W ankiecie internetowej poproszono ludzi, aby ocenili się jako „ludzie koty” lub „ludzie psy”. Następnie zadano im pytania mające na celu ujawnienie ich prawdziwej osobowości.

Cecha osobowości: sumienność

Ludzie psy są o 11% bardziej sumienni niż ludzie koty.

infoplanet lifestyle twoja natura pies czy kot kocica

Cecha osobowości: ekstrawertyczność

Ludzie psy są o 15% bardziej ekstrawertyczni niż ludzie koty. Co to znaczy? Bywają bardziej towarzyscy, entuzjastyczni, pozytywni i energetyczni.

Cecha osobowości: otwartość

Ludzie koty byli o 11% bardziej otwarci. Z tego powodu wydawali się bardziej ciekawi, twórczy, artystyczni i oryginalni.

Cecha osobowości: bycie miłym

Według ankiety, jeśli jesteś psem, masz o 13% większe szanse na to, że bywasz miły, niż osoba kot. Przyjemni ludzie wydają się bardziej ufni, altruistyczni, uprzejmi, czuli i towarzyscy.

infoplanet lifestyle twoja natura pies czy kot pies

Cecha osobowości: neurotyczność

Jeśli łatwo się stresujesz, możesz być człowiekiem kotem. Ludzie koty są o 12% bardziej neurotyczni, a więc niespokojni i zestresowani, niż ludzie psy.

Typowy człowiek pies

Psy mają tendencję do bycia energicznymi, wiernymi i łatwymi w komunikacji. Tacy sami są ludzie, którzy je kochają. Jednak autor badań i psycholog Sam Gosling przyznaje, że różnice między kotami i psami nie są ogromne. Zatem jest wiele ludzi kotów, którzy są ekstrawertyczni, i wiele ludzi psów, którzy tacy nie są.

Typowy człowiek kot

Wolisz spędzać czas sam? Jesteś ciekawy świata? Być może jesteś człowiekiem kotem! Badanie wykazało, że właściciele kotów są bardziej ciekawi, niekonwencjonalni w myśleniu i działaniu oraz podatni na zmartwienia niż ludzie psy.

infoplanet_psychologia_i_lifestyle_twoja_natura_pies_czy_kot

Prawie połowa osób, które wzięły udział w badaniu, to ludzie psy. Tylko 12% twierdzi, że są ludźmi kotami. Ile osób uwielbia zarówno koty, jak i psy? Nieco ponad jedna czwarta grupy. Ogólnie rzecz biorąc, miłośnicy zwierząt domowych rządzą. Tylko 15% osób twierdzi, że ich nie lubi.