Zima zbliża się wielkimi krokami, dlatego warto przygotować się na sezon grypowy. Jeśli właśnie jesteście chorzy lub chorują wasze partnerki, nie poddawaj się chandrze – choroba może być doskonałą okazją, by wnieść waszą relację na wyższy poziom!

Grypa może stać się źródłem sytuacji niczym z romantycznego filmu: ona jest chora, a on przynosi jej ciepłą, ugotowaną przez siebie zupę. Ten niepozorny, miły gest ma ogromne znaczenie! Daje bowiem mężczyźnie możliwość wzięcia sprawy w swoje ręce i wykazania się zaradnością w niełatwej sytuacji. Jeśli nie podoła wyzwaniu – los związku może być przesądzony. Jeśli się sprawdzi – zaskarbi sobie serce i wdzięczność partnerki. Jak być dobrym partnerem i opiekunem w czasie jej choroby? Oto kilka sprawdzonych wskazówek!

Nie bądź nachalny

Zanim pojawisz sie u dziewczyny obładowany kosztownymi i niepotrzebnymi rzeczami, zorientuj się, w jakim jest nastroju. Niektórzy w czasie choroby preferują własne towarzystwo, dlatego nie narzucaj się swoją obecnością i nadmierną troską. Zaproponuj pomoc w zakupach lub posprzątaniu mieszkania, zaoferuj swoje towarzystwo podczas maratonu z jej ulubionym serialem. Nie pytaj, co robić i czym się zająć – proponuj konkretne rozwiązania.

Bądź cierpliwy

Cierpliwość to podstawa! Jeśli dotychczas często się ze sobą kontaktowaliście, a obecnie jest cisza w eterze, nie denerwuj się. Twoja partnerka musi się wyleczyć i odpocząć. Jeśli będziesz potrzebny, z pewnością się o tym dowiesz, dlatego jeśli nie chcesz wyjść na desperata, nie bądź nachalny.

Zachowaj kamienną twarz

Nawet podczas najgorszej choroby nie daj po sobie poznać, że dostrzegasz jakąkolwiek zmianę w jej wyglądzie. Czerwony nos i cieknący katar to przecież nie najgorsze, co mógłbyś zobaczyć. Jeśli chcesz zaangażować się w opiekę nad chorą, przygotuj się na trudne momenty i wahania jej nastroju. Pamiętaj, że komplementy są zawsze na miejscu! Wstrzymaj się jednak z jakimikolwiek aluzjami i zachętami do miłosnych igraszek, chyba że twoja partnerka sama wyjdzie z inicjatywą.

Rozmowy o przyszłości przełóż na lepsze czasy

Obecność i bliskość partnera w czasie choroby jest bardzo ważna. Nie jest to jednak odpowiedni moment na poważne i trudne rozmowy o życiu. Na nie przyjdzie czas później, teraz zaś skup się na wyższości witaminy C nad rutinoscorbinem i innymi lekami na przeziębienie.

Pomagaj na odległość

Nie przepadasz za towarzystwem chorych? A może twoja partnerka nie chce, byś oglądał ją z czerwonym nosem? Wciąż możesz być dobrym, troskliwym partnerem! Nie wystarczy jednak zapewnienie, że przybiegniesz z pomocą, gdy zajdzie taka potrzeba. Weź sprawy w swoje ręce! Udostępnij jej swoje konto na Netflixie, podziel się swoją playlistą, wyślij jej kwiatów lub kosz z ulubionymi smakołykami! Takie gesty sprawią, że twoja partnerka będzie miała pewność, że się o nią troszczysz nawet wtedy, gdy nie jesteś przy niej.