Jesteś zdenerwowany? Nie możesz zasnąć? To zaledwie dwa powody, dla których powinieneś regularnie uprawiać seks. Poniżej znajdziesz ich jeszcze więcej!

1. Zredukujesz stres

Jeśli miałeś ciężki dzień w pracy i czujesz napięcie, wówczas seks jest dla ciebie najlepszym naturalnym sposobem na redukcję stresu. Podczas seksu nasze ciało produkuje dopaminę, endorfiny i oksytocynę, które w połączeniu pozwalają naszemu organizmowi rozluźnić się oraz podnieść poziom poczucia szczęścia.

infoplanet seks i antykoncepcja codzienny seks 1 stres

2. Poćwiczysz z przyjemnością

Wielu z nas słysząc słowo „trening” nie jest zachwyconych. Jak zmieniłaby się sytuacja, gdyby obejmował on seks? Współżycie można porównać do najlepszych ćwiczeń – nasze ciało doświadcza wówczas podobnych bodźców, oddech przyśpiesza, a organizm spala kalorie. Jeśli uprawiasz seks 3 razy w tygodniu, możesz spalić w ciągu roku aż 7 500 kalorii. To jak przebiegniecie ok. 120 km.

3. Wzmocnisz system odpornościowy

Naukowcy z Wilkes University w Pensylwanii zbadali, że osoby, które uprawiały seks przynajmniej dwa razy w tygodniu miały większą ilość przeciwciał niż żyjące w celibacie. Podczas seksu organizm uwalnia antygeny, takie jak immunoglobulina A, które zwalczają przeziębienia, a nawet grypę. Im częściej uprawiasz seks, tym więcej antygenów uwalniasz i jesteś bardziej odporny, a co za tym idzie – zdrowszy.

4. Obniżysz ciśnienie krwi

Nawet jeśli jest to nieznaczna zmiana, niektóre formy fizycznego kontaktu mogą unormować twoje ciśnienie krwi. Badania przeprowadzone przez Paisley University udowodniły, że uprawianie seksu zmniejsza ciśnienie rozkurczowe krwi i czyni nas zdrowszymi.

5. Poprawisz zdrowie serca

Ponieważ nasze ciało spala kalorie, ma to również wpływ na nasze serce. Naukowcy z New England Research Institute stwierdzili, że u mężczyzn, którzy uprawiają regularny seks, występuje o 45% mniejsze ryzyko zachorowania na schorzenia sercowo-naczyniowe.

6. Pomożesz sobie zwalczyć ból

Jeśli cierpisz z powodu bólu, seks może być najlepszą formą łagodzenia go bez pigułki. Specjalista schorzeń stawów dr George Erich przeprowadził wśród swoich pacjentów badania, które potwierdziły, że uprawiający seks kilka razy w tygodniu odczuwali mniejsze dolegliwości bólowe związane ze swoimi chorobami.

7. Zapewnisz regularne miesiączki

Jeśli kobieta cierpi na nieregularne miesiączki, może to być wpływ stresującego trybu życia. Jeśli seks pomoże zmniejszyć stres, pomoże również wyregulować terminy miesiączek.

infoplanet seks i antykoncepcja codzienny seks

8. Wzmocnisz mięśnie miednicy

Uprawianie seksu wzmacnia kilka grup mięśniowych – zwłaszcza pleców i miednicy. Może to szczególnie pomóc kobietom, które doświadczają objawów nietrzymania moczu, a także mężczyznom, którzy mają problemy z erekcją. Ponadto silne mięśnie miednicy mogą wpływać na doznania podczas seksu i potęgować uczucie przyjemności.

9. Zmniejszysz ryzyko nowotworów

Dotyczy to szczególnie mężczyzn. Australijczycy przeprowadzili badania, które następnie opublikowali w „Journal of American Medical Association”. Stwierdzono w nich, że mężczyźni, którzy mają wytrysk co najmniej 21 razy w miesiącu, są mniej narażeni na ryzyko raka gruczołu krokowego.

10. Zapewnisz sobie łatwe zasypianie

Podobnie jak ćwiczenia, seks zwiększa tętno, co z kolei prowadzi do relaksu ogarniającego całe ciało. Powszechnie zaś wiadomo, że męska ejakulacja prowadzi do letargu, co może sprawiać, że mężczyźni po seksie będą się czuć szczególnie sennie. Problemu z zaśnięciem nie powinny mieć również kobiety.

11. Zaczniesz wyglądać 10 lat młodziej

Seks uprawiany co najmniej trzy razy w tygodniu sprawi, że będziesz wyglądać 10 lat młodziej niż masz w rzeczywistości. Do takich wniosków, potwierdzonych wieloma przypadkami, dotarł szkocki naukowiec David Weeks. Opisał je w książce „Secrets of Superyoung”.

12. Przedłużysz swoje życie

W brytyjskim dzienniku medycznym opublikowano badania potwierdzające, że mężczyźni uprawiający seks regularnie żyją dwa razy dłużej niż ci, którzy go nie uprawiają. Ten sekret długowieczności mogą wykorzystać również kobiety.

Wygląda na to, że regularny seks nie ma wad. Co ty na to, żeby go spróbować?