Jak wynika z najnowszych badań opublikowanych w czasopiśmie „Journal of Sexual Medicine,” wysportowani ludzie uzyskują większą satysfakcję seksualną. Naukowcy przekonują, że aktywność fizyczna zapewnia lepsze ukrwienie i większa podatność na stymulację, co nierzadko skutkuje większą liczbą orgazmów.

– Wysiłek fizyczny jest dobry nie tylko dla zdrowia i urody, przekłada się również na większą satysfakcję z życia seksualnego. Dotyczy to osób zdrowych, zarówno kobiet, jak i mężczyzn – przekonuje dr Lauren Streicher z Northwestern Medicine Center for Sexual Medicine.

infoplanet seks i antykoncepcja sport a lepszy seks orgazm

Zdaniem ekspertów szczególnie dobre dla życia seksualnego są ćwiczenia aerobowe, które stymulują przepływ krwi w ciele, a więc również w narządach płciowych. Jak wyjaśniają specjaliści, usprawnianie układu krążenia zapewnia bardziej intensywne reakcje seksualne. Im szybszy przepływ krwi – tym większe pobudzenie seksualne można sobie zapewnić.

– Odpowiedni przepływ krwi jest kluczowy i przekłada się na jakość pożycia. U kobiet lepsze ukrwienie to większa nawilżenie o wrażliwość narządów płciowych na stymulację, u mężczyzn natomiast ma bezpośredni wpływ na erekcję – komentuje seksuolog Laura Berman.

infoplanet seks i antykoncepcja sport a lepszy seks

Z wyliczeń naukowców z Centers for Disease Control and Prevention wynika, że do poprawy zycia erotycznego wystarczy tygodniowo 150 minut ćwiczeń o umiarkowanej intensywności lub 75 minut intensywnej aktywności. Co więcej, u mężczyzn, którzy tygodniowo biegali 4,5 godziny obserwowano zmniejszenie prawdopodobieństwa zaburzeń erekcji o 23%. Taki sam poziom aktywności fizycznej u kobiet skutkował prawdopodobieństwem wystąpienia zaburzeń seksualnych niższym o 30%.

Badacze przekonują, że ćwiczenia fizyczne wpływają na psychologiczny aspekt podniecenia u kobiet i zaburzenia erekcji u mężczyzn, choć nie mają znaczenia w przypadku występowania bólu podczas stosunku czy niemożności przeżywania orgazmów. Wtedy odpowiednim rozwiązaniem będzie konsultacja z ekspertem.

Źródło: CNN