Tak jak mężczyznom często zdarza się ukrywać emocje, kobietom zdarza się… udawać orgazm. Zwykle jednak nie robią tego dla siebie, a dla dobrego samopoczucia swojego partnera.

Choć to kłamstwo wydaje się drobne i nieszkodliwe, relacje pomiędzy partnerami byłyby zdecydowanie lepsze, gdyby potrafili ze sobą uczciwie i szczerze porozmawiać. Jednak jak rozmawiać na tak delikatny temat? Czy można coś zrobić, by kobiety przeżywały prawdziwy, nieudawany orgazm?

Samoświadomość

Podstawową kwestią jest uświadomienie sobie, że wina wcale nie musi leżeć po stronie mężczyzny, a wspólne chwile w sypialni i tak mogły być dla partnerki upojne i satysfakcjonujące.

infoplanet seks i antykoncepcja udawany orgazm 1 swiadomosc

Na brak orgazmu wpływ może mieć wiele czynników: zmęczenie, gorszy nastrój, stres, nieodpowiednia metoda antykoncepcji, traumatyczne doświadczenia z przeszłości czy leki, które obniżają libido. By oszczędzić partnerowi przykrego rozczarowania i uniknąć krępującej rozmowy, partnerka udaje zatem orgazm sądząc, że to najwłaściwsze i jedyne wyjście z sytuacji.

Rozmowa

Presja, by osiągnąć orgazm często jest tak silna, że uniemożliwia kobietom czerpanie pełnej satysfakcji z seksu. Zamiast oczekiwać, że każdy stosunek będzie kończył się orgazmem partnerki, mężczyzna powinien starać się odkryć, jakie są jej potrzeby i zapewnić ją, że jej przyjemność i satysfakcja są dla niego ważne.

infoplanet seks i antykoncepcja udawany orgazm 2 rozmowa

Kobieta, która czuje, że ukochany troszczy się przede wszystkim o nią samą, będzie bardziej swobodna, szczera i otwarta. Wiedząc, że partner nie oczekuje od niej orgazmu, odpręży się i poczuje się pewniej. Dla mężczyzny wbrew pozorom to niełatwe zadanie – musi zapomnieć o swoim ego i skupić uwagę na partnerce i jej potrzebach.

Inicjatywa

Nawet jeśli orgazm kobiety nie do końca zależy od poczynań mężczyzny, wyjście z inicjatywą z pewnością nie zaszkodzi! Partner może zaproponować ukochanej relaksujący masaż, dłuższą grę wstępną, nową pozycję lub spełnienie jej fantazji.

infoplanet seks i antykoncepcja udawany orgazm 3 inicjatywa

Uparte dążenie do orgazmu warto zastąpić gorącym flirtem, pieszczotami i szaloną, wspólną zabawą. O to przecież chodzi, prawda?