Biegać można w czymkolwiek – wystarczą dresowe spodnie, T-shirt i trampki. Problemem może okazać się wilgotna, klejąca się do ciała koszulka i obtarcia od niewygodnych butów. To wystarczy, żeby skutecznie zniechęcić się do dalszego uprawiania sportu i skłonić do inwestycji w sportową odzież.

Bolesne obtarcia to konsekwencja źle dobranej odzieży. Ubrania z bawełny zatrzymują wilgoć, robią się ciężkie i powodują dyskomfort. Przyklejają się do ciała i podrażniają skórę przy każdym wykonywanym ruchu. Lepszym wyborem są ubrania z tworzyw sztucznych, przeznaczonych specjalnie do ćwiczeń. Zapewniają lepszą wentylację, nie zatrzymują wilgoci i są pozbawione szwów, które uszkadzają skórę.

infoplanet sport i fitness odziez sportowa

Do biegania, jazdy na rowerze i ćwiczeń fitness najlepsze są ubrania elastyczne, o obcisłych krojach. Zapewniają pełną swobodę ruchów i pracują razem z ciałem. Osoby, które nie czują się komfortowo w obcisłych legginsach, mogą założyć na nie lekkie, krótkie szorty.

Najważniejsze są buty – zwłaszcza jeżeli zamierzasz biegać. Zwykłe trampki nie wystarczą. Nawet jeżeli sport traktujesz tylko rekreacyjnie, musisz zadbać o odpowiednią amortyzację, ochronę stawów i stabilizację. Obuwie przeznaczone do biegania zapewni lepszą wentylację i zaoszczędzi niepotrzebnych obtarć. Równie dobrze sprawdzi się na treningach fitness w siłowni.

infoplanet sport i fitness odziez sportowa buty sportowe

– Można ćwiczyć w byle czym, ale można też postawić na ubrania naszpikowane najnowszymi technologiami – mówi Marcin Kasprzak, redaktor naczelny „Logo”.

Przyszłość odzieży sportowej należy do ubrań, które nie tylko zapewnią komfort ćwiczeń, ale będą również kontrolować aktywność. Już teraz pojawiają się na rynku koszulki, które mierzą puls, pracę serca, a nawet liczbę spalonych kalorii.

Źródło: Informacja z serwisu infoWire.pl