Czarodziejski parasol to najnowocześniejszy drobiazg, który ma pomóc uporać się z ponura pogodą i stresem. W tym celu został technologicznie napełniony zapachem poprawiającym nastrój. Parasol będzie sprzedawany w ograniczonej liczbie, w najbardziej mokrych miastach w kraju.

Za każdym razem, gdy otwierana jest czasza parasola, technologia mikrokapsułkowania wyzwala zapach. Dodatkowo urządzenie ma wmontowaną żarówkę do terapii światłem, która daje uspokajający blask przypominający wspomnienia z urlopu.

infoplanet technologia parasol na stres zapach

Jak wyjaśniają eksperci, opuszki węchowe są częścią naszego układu limbicznego przekazującego informacje o zapachu z nosa do mózgu. Łączą się one bezpośrednio z obszarami mózgu, które przetwarzają emocje i pamięć. Zastosowany w parasolu zapach TUI Sensatori Balance został również dostosowany do wywoływania uczucia zadowolenia – poprzez zmieszanie soczystych świeżych cytrusów, białego jaśminu i delikatnego piżma, znanego również ze swoich właściwości uspokajających i opanowujących stres.

infoplanet technologia parasol na stres badania

Parasol został stworzony po badaniu ankietowym wczasowiczów w Wielkiej Brytanii, które ustaliło, jaka jest najgorsza rzecz po powrocie z urlopu i nastaniu jesiennych chłodów. Trzy czwarte Brytyjczyków przyznało, że po powrocie z podróży za granicą cierpi na jakąś formę depresji. Co czwarty cytowany powrót z wspaniałego słońca do brytyjskiej mżawki określił jako „najtrudniejsze przeżycie po wakacjach”.

Innymi zjawiskami, których Brytyjczycy boją się po powrocie z wakacji, są na przykład zadania odłożone na później przed wyjazdem i konieczność wczesnego budzenia się. Na liście są również: zmęczenie podróżą, powrót do pracy, nadrabianie zaległości w wiadomościach e-mail, powrót do noszenia ubrań „do pracy” i konieczność opowiedzenia wszystkim, jak było na wakacjach. Parasol ma pomóc zaadaptować się do nowych warunków po powrocie z urlopu.