Wybór programu antywirusowego to niełatwe zadanie. Nie ułatwia go również szeroki wachlarz dostępnych możliwości i niejasności w zakresie niezbędnych dla ochrony naszego komputera parametrów. Jak więc sobie poradzić? Specjalnie dla naszych Czytelników przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące ochrony sprzętu przed wirusami!

Jakie jest najlepsze oprogramowanie antywirusowe?

Na rynku istnieje bardzo duża liczba zarówno darmowych, jak i płatnych programów antywirusowych. Ponieważ wiele z nich specjalizuje się w konkretnych obszarach ochrony, trudno wskazać aplikację idealną. Większość z nich korzysta jednak z tej samej technologii do lokalizowania i usuwania wirusów, możemy więc liczyć na to, że ten, który wybierzemy, spełni swe zadanie i w dostatecznym stopniu zabezpieczy nasz komputer.

Programy antywirusowe

Polecamy znalezienie takiego programu, który nie tylko usunie wirusy, ale także oprogramowanie szpiegujące czy odbierające dostęp do danych (ransomware). Unikaj tych programów, które wykrywają tylko jeden rodzaj szkodliwych plików – nie zapewnią ci pełnej ochrony.

Jakie są najważniejsze funkcje programu antywirusowego?

Nie sposób wskazać jednej najistotniejszej funkcji dobrego programu antywirusowego. Wszystkie są ważne, ponieważ współpracują ze sobą, aby chronić nasz komputer przed cyberprzestępcami.

Właśnie dlatego tak ważne jest, by wybrany przez nas program zabezpieczał nas przed różnego rodzaju złośliwym oprogramowaniem, pracował w czasie rzeczywistym i zapewniał nam pełną ochronę.

Czy antywirus ochroni przed kradzieżą tożsamości?

Kradzież tożsamości to przestępstwo, z którym mamy do czynienia coraz częściej. Skala zjawiska jest przerażająca – dotyka ono aż 2 na 5 osób. Czy program antywirusowy może uchronić przed taką kradzieżą? Nie do końca.

Kradzież tożsamości

Antywirus zabezpiecza nas wprawdzie przed cyberatakami, ale w przypadku kradzieży tożsamości nie będzie w stanie pomóc. Niektórzy dostawcy oprogramowania antywirusowego współpracują z instytucjami finansowymi, zabezpieczając ich klientów przed utratą tożsamości, a co za tym idzie – przed utratą zgromadzonych oszczędności, jednak są to pojedyncze przypadki.

kup artykuly platne