Operatorzy lokalnych i okręgowych sieci ciepłowniczych wykorzystują system sterowania TopTronic® Supervisor do wizualizacji i optymalizacji działania swoich sieci. Unikalny system sterowania Hoval jest teraz atrakcyjnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy zarządzają wieloma źródłami ciepła.

Wystarczy jedna aplikacja

To jest to, na co czekały również spółdzielnie mieszkaniowe, kontrahenci oraz zarządcy nieruchomości, a więc wszyscy odpowiedzialni za obsługę wielu zróżnicowanych technicznie systemów. Dzięki TopTronic® Supervisor mogą oni wizualizować i monitorować wszystkie generatory ciepła – szybko, łatwo i wydajnie.

– Pomagamy inwestorom dokonać dużego kroku, który znacznie uprości ich procesy zarządzania systemem. Wystarczy zalogować się raz, aby uzyskać dostęp do wszystkich systemów – mówi Peter Schatte, szef departamentu systemów kontroli Hoval.

Systemy, które już są wyposażone w system sterowania TopTronic®E, nie wymagają dodatkowego, indywidualnego programowania, co było procesem bardzo pracochłonnym i kosztownym. TopTronic® Supervisor łączy się z tym systemem prawie automatycznie i wizualizuje go na ekranie komputera. Dzięki odpowiednim ustawieniom pomaga zmniejszyć zużycie energii i zwiększyć wydajność każdego systemu, jednocześnie skracając czas zwrotu inwestycji.

infoplanet technologia jedna aplikacja top advisor podglad

Dostępnych jest wiele opcji połączeń oraz monitorowania, które gwarantują rentowność. Zdjęcie Podstawowy interfejs TopTronic® Supervisor umożliwia łatwe i szybkie monitorowanie systemu ogrzewania, wentylacji i chłodzenia, a także zarządzanie dużymi projektami z wieloma zainstalowanymi systemami.

Dostęp za kliknięciem myszy

TopTronic® Supervisor nieustannie monitoruje pracę wszystkich podłączonych systemów, zapewniając kompletny i dostosowywany obraz przepływu pracy i wbudowanych statystyk systemowych za jednym kliknięciem myszy. Ponadto inwestorzy mogą również korzystać  z TopTronic® Supervisor w celu zoptymalizowania poszczególnych systemów i docelowo eksportować wszystkie niezbędne informacje bezpośrednio do programu finansowego, co będzie niezwykle przydatne przy sporządzaniu rocznych sprawozdań finansowych.

– Jest łatwy do uruchomienia i zapewnia dostęp przez każdą przeglądarkę. W tym samym czasie połączenie jest bezpieczne. Systemy i dane klientów są bardzo dobrze chronione, a dystrybucja praw dostępu do systemów jest dobrze uregulowana – zapewnia Schatte.

infoplanet technologia jedna aplikacja top advisor

W porównaniu do aplikacji TopTronic® online, która jest specyficzna dla segmentu mieszkaniowego i komercyjnego, które mają jeden lub kilka zainstalowanych systemów, TopTronic® Supervisor nadaje się do większych projektów z kilkoma kotłowniami i bardziej rozwiniętymi systemami, takimi jak sieci ciepłownicze, oczyszczalnie ścieków i budynki niemieszkalne (np. hale produkcyjne, magazyny) jako centralna kontrola rozwiązań systemowych Hoval dla ogrzewania i wentylacji.

300 domów pod kontrolą

Przykładem może być liczący 300 domów park mieszkaniowy w miejscowości Lozen W Bułgarii. To nowy duży projekt grupy Lindner, który stanowi kompleks mieszkaniowy domów jednorodzinnych, dwupoziomowych i szeregowych, a także powierzchni komercyjnych i biurowych. Łączy w sobie wygodne i bezpieczne środowisko życia, miejsce pracy i naturalną bliskość natury.

Każdy dom w parku mieszkaniowym został wyposażony w rozwiązanie systemowe firmy Hoval oparte na gazowym kotle kondensacyjnym UltraGas® lub TopGas® (w zależności od powierzchni domu), systemie podgrzewu ciepłej wody użytkowej (kolektorach słonecznych UltraSol) oraz rekuperacji HomeVent®, który odzyskuje energię z powietrza zużytego, zapewnia odpowiedni poziom nawiewu, dbając, by nieprzyjemne zapachy z kuchni uleciały a powietrze było nawilżone. Dodatkowo uwzględniono w nich 2 wbudowane filtry, aby do domu nie przedostały się żadne insekty czy kurz.

infoplanet technologia jedna aplikacja park mieszkaniowy

Wszystkie domy wyposażone są w system sterowania TopTronic®E, do którego dostęp mają właściciele domów. Z łatwością mogą sterować ogrzewaniem oraz wentylacją w domu nawet w czasie, gdy ich tam nie ma. Wszystkim natomiast zarządza system kontroli TopTronic® Supervisor. Dane właścicieli domów są bezpiecznie przechowywane w siedzibie Lindner. Zarządca osiedla ma dostęp do zużycia gazu, wody oraz wszystkich rozliczeń. Jest regularnie powiadamiany o potrzebie konserwacji systemu, jak również o wszelkich alarmach jeśli takie wystąpią.

TopTronic® Supervisor to jedno narzędzie i wsparcie techniczne dla wszystkich typów budynków, dostęp do systemów wszystkich klientów (offline i online), kontrola i optymalizacja w celu zmniejszenia kosztów systemów HVAC, szybkie alarmy i powiadomienia, rejestrowanie danych, eksport danych (.csv) dla miesięcznych raportów i sprawozdań finansowych, różne poziomy dostępu, zaszyfrowane informacje i spersonalizowany ekran dla każdego obiektu.

Artykuł sponsorowany przez firmę Hoval Sp. z o.o. 

kup artykuly platne