Rekordowo długi lot pasażerski na trasie Singapore Airlines z Singapuru do Nowego Jorku wylądował po ponad 17 godzinach lotu. Wykonał go samolot znacznie większy niż Dreamliner, który ze względu na odległość i ekonomię zabiera tylko 161 pasażerów i nie ma klasy ekonomicznej. Taki samolot mógłby przewozić ponad 320 pasażerów.

infoplanet technologia najdluzszy lot samolotem nowy jork

Lot przebiegał płynnie. W samolocie dostępne były jedzenie, picie i łóżko – co nie dziwi przy trasie liczącej 16 700 kilometrów. Singapore Airlines w klasie biznes od lat uwzględniają aranżacje z łóżkami, z których można skorzystać. Co więcej, poduszki i pościel są identyczne jak te przygotowane na inne długie loty, a jedzenie przygotowywane jest wyłącznie ze zdrowych składników. Wysoki poziom dbałości o szczegóły podkreślali nienagannie ubrani pracownicy. Nawet po 17 godzinach lotu, w tym tylko 4 godzinach odpoczynku, pozostali pogodni i pomocni.

Planowanie takiego lotu jest niezwykle wyrafinowane. Odpowiedzialne za to osoby dokładnie wiedzą, jakie będą na trasie wiatr i pogoda. W oparciu o te dane rzetelnie planują wagę samolotu. Jak się okazuje, robią to skutecznie. Tak, jak w przypadku wszystkich lotów, kluczowe znaczenie ma monitorowanie zużycia paliwa. Doświadczenie pokazało, że w czasie lotu zużycie paliwa było dokładnie takie, jak planowano.

infoplanet technologia najdluzszy lot samolotem nowy jork

Ponadto zaplanowano szereg miejsc, w których samolot mógłby międzylądować, gdyby istniała taka potrzeba. Dzięki temu w razie nieoczekiwanego wycieku paliwa piloci nigdy nie pozwoliliby na taki rozwój sytuacji, który mógłby spowodować awarię.

W czasie lotu serwuje się kilka przekąsek oraz danie główne, a przed snem na pasażerów czeka kubek gorącej czekolady z herbatnikiem. Ponadto uwzględniono posiłek z ryżem, kurczakiem oraz kilkoma suszonymi plasterkami mango, a do dyspozycji uczestników najdłuższego lotu świata był również wózek z przekąskami. W czasie przelotu nie można być głodnym! Nawet wrażeń!

kup artykuly platne