Plany Faraday Future można nazwać ambitnymi i śmiałymi. Start-up z Los Angeles obiecuje zrobić więcej na rynku elektrycznych samochodów niż Elon Musk, skraść Tesli Motors klientów i dostarczyć produkt z najwyższej półki, który zapewni w pełni autonomiczną jazdę. Firma zapowiada całkowitą zmianę działania firm motoryzacyjnych.

Zmieniać świat nie jest prosto, zwłaszcza jeśli mówimy o przedsiębiorstwie, które zaledwie w ubiegłym roku straciła mnóstwo kluczowych menadżerów, zalegała z płatnościami za swoją nową fabrykę oraz została oskarżona o stosowanie praktyk piramidy finansowej. Spółka jednak nic nie robi sobie z kłopotów i oznajmia, że pierwszym pojazdem, który pojawi się już na początku tego miesiąca, będzie Faraday FF 91.

Choć sceptycyzm rynku jest uzasadniony – historia zna wiele nowobogackich wynalazców ze śmiałymi planami – w tym przypadku należy odłożyć na bok wątpliwości i poczekać na rozwój wydarzeń.

Napędzana elektrycznie limuzyna Faraday FF 91 ma być dostępna w cenie zbliżonej do ceny Bentleya i w bardzo eleganckim stylu. Dzięki wyposażeniu w system autonomiczny, ekrany dotykowe wbudowane we wnętrza oraz drzwi otwierane po naciśnięciu przycisku, ma przyciągnąć tłumy na targach motoryzacyjnych. Produkcja zgodnie z planem powinna ruszyć w 2018 roku