Każda relacja staje w obliczu wielu kamieni milowych i punktów zwrotnych. Pierwszy pocałunek, seks, spotkanie ze wspólnymi przyjaciółmi, rodzicami, a wreszcie – wspólna podróż. Nie ma znaczenia, ile mamy lat i które z wymienionych wyżej punktów pominiemy. Pierwszy wspólny wyjazd zawsze wywołuje obawy na temat tego, jak będzie tylko we dwoje. Stresujesz się? Masz to przed sobą? Podpowiadamy, co zrobić, aby pierwsza wspólna podróż nie była ostatnią.

Włącz partnera w przygotowania

Choć dużą pokusą jest zamówienie podróży we dwoje na koniec świata bez informowania partnera co do miejsca docelowego, nie rób tego. Postaraj się włączyć go w przygotowania. Niespodzianki są urocze, ale jeżeli nie wybierzesz właściwego miejsca, pierwsza wspólna wyprawa może być nietrafiona.

Nie jedź na koniec świata

Na pewno będziesz chciał udać się w odległe, z pewnością piękne miejsce. Zastanów się jednak nad tym. Nie chodzi o to, aby wspólny czas spędzić w podróży, a na miejsce przyjechać totalnie zmęczonym. Wybierz miejscowość położoną niedaleko, co pozwoli wam zabrać niewiele ubrań, a na miejscu zapewni radość z pobytu, zamiast konieczności regenerowania sił po długiej podróży.

Postaw na relaks

Choć z pewnością jest parę miejsc, w których znasz wszystkie uliczki w sam raz do pokazania bliskiej osobie, wstrzymaj się z nadmiernym oprowadzaniem. To wasza pierwsza wspólna podróż, dlatego postaraj się, aby przebiegła w spokojnej atmosferze, bez spięcia i pośpiechu.

Nie oczekuj ideałów

Wszystko będzie ci podpowiadało, że musisz być idealny. To oczywiste, że chcesz wypaść jak najlepiej, ale podejdź do rzeczy na spokojnie. Wówczas prawdopodobieństwo, że to, co zaplanowałeś, uda się w 100%, będzie większe.

Nie wyjeżdżaj na zawsze

To początkowy etap waszej znajomości, dlatego zamiast myśleć o podróży na długi czas, zaplanuj krótszy, kilkudniowy wypad. Na długookresowe wyjazdy masz jeszcze czas. Na razie spróbujcie opanować wasze relacje w krótkim horyzoncie czasowym.

Zabierz wszystko

Nie chodzi o to, abyś na kilka dni zabrał wiele walizek, które okażą się zbędne. Zapakuj jednak zabrać wszystkie niezbędne rzeczy, by pierwszego wspólnego wyjazdu nie popsuło poszukiwanie szczoteczki do zębów czy kremu do opalania. Wówczas będziesz mógł się skupić tylko na osobie, z którą jesteś i relacji, która was łączy.

Zapomnij się trochę

Chodzi o to, aby pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i luzu. Nie bój się zrobić czegoś, na co w codziennym biegu nie ma czasu. Działaj tak, byś miał co pamiętać, kiedy wrócisz do domu.

kup artykuly platne