Często gdy boli cię głowa, sięgasz po leki przeciwbólowe, które pomagają tylko na chwilę. Problem powraca, a ty ponownie zażywasz środki przeciwbólowe, które są już potrzebne przy każdym, nawet małym bólu. Co zrobić, aby skutecznie w naturalny sposób pozbyć się tej przykrej dolegliwości?

1. Rozgnieć pieprz cayenne

Cayenne jest królem w naturalnym leczeniu bólu i stanów zapalnych. Sekretem jego sukcesu jest kapsaicyna, która odpowiada za procesy hamowania bólu. Przeprowadzono w tym zakresie liczne badania, z ktorych pierwsze opublikowano już w 1998 roku w "The ClinicalJournal of Pain". Potwierdzają one, że stosując pieprz cayenne miejscowo do kanałów nosowych doznajemy znacznego zmniejszenia bólów głowy.

 

Jak przygotować:


  • ½ łyżeczka cayenne,

  • 10ml ciepłej wody,

  • gaziki bawełniane.

Rozcieńcz cayenne w ciepłej (nie gorącej) wodzie, w roztworze zanurz gazik bawełniany. Delikatnie wprowadź do każdego nozdrza aż poczujesz ciepło. Początkowo może to być trochę nieprzyjemne, ale jeśli lekko piecze, to oznacza, że działa. Kiedy pieczenie ustanie, twój głowy również zniknie.

2. Migdały

W przypadku codziennych bólów głowy typu napięciowego, migdały mogą być naturalnym lekarstwem i zdrowszą alternatywą leków chemicznych. Uśmierzają ból, ponieważ zawierają środek zwany salicyną. Jeżeli zaczyna ci doskwierać ból głowy, zjedz garść lub dwie tych zdrowych bakalii.

 

3. Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy (ACV) ma długą historię jako naturalny środek zaradczy. Był używany w różnych schorzeniach, od szkorbutu do kataru siennego, a także na inne dolegliwości. Nie wszystkie działania się potwierdziły, ale w przypadku bólu głowy to środek pewny.

 

Najlepiej zrób parówkę z gorącej wody z octem lub połóż na głowie ręcznik namoczony w occie. Ulga gwarantowana.

4. Rozciągnij się, zrelaksuj, oddychaj

Nasze życie płynie w bardzo szybkim tempie i najczęściej jest wypełnione stresem. Nasze ciała reagują na niego naprężając mięśnie, zwykle w górnej części pleców, szyi i ramion. Ten ból może promieniować w kierunku głowy.

Spróbuj wykonać kilka ćwiczeń, które sprawią, że poczujesz się lepiej. Ćwicz jogę, która spowoduje, że zmniejszy się napięcie mięśni i ból głowy również przestanie dokuczać. Wykonując codziennie regularne ćwiczenia spowodujesz, że ból nie wróci.

 

Jeśli boli cię głowa, prawdopodobnie nie będziesz w stanie wykorzystać tlenu, który przyjmujesz do płuc. Najczęściej oddychamy zbyt płytko, a kiedy jesteśmy zestresowani i coś nas boli, oddech dodatkowo sie spłyca. Wykonaj świadomy wysiłek, aby oddychać głęboko, "pełną piersią". W ten sposób dostarczysz organizmowi dużą ilość świeżego tlenu, który pomoże rozluźnić umysł i ciało.

Przez chwilę uświadom sobie jak wysoko podnosisz ramiona. Trzymaj je w sposób naturalny, a nie będziesz miał napiętych mięśni, co również spowoduje, że bóle głowy ustąpią.

5. Zimno czy gorąco

Istnieją dowody zarówno na poparcie gorących, jak i zimnych zabiegów kompresyjnych, a wszystko to ma związek z mięśniami i naczyniami krwionośnymi. Niektóre bóle głowy są spowodowane przez rozszerzone naczynia krwionośne uciskające na nerwy. Wówczas zastosowanie zimnego kompresu może spowodować zwężenie naczyń i ustąpienie bólu. Będziesz musiał wypróbować, jaki rodzaj kompresu działa na ciebie.

 

Pamiętaj, aby ciepłe i zimne kompresy robić w cichym miejscu, które pozwoli ci się zrelaksować. Możesz również spróbować zimnego kompresu w jednym miejscu i gorącego w innym.

6. Unikaj glutaminianu sodu

Do żywności w celu poprawy jej smaku bardzo często dodawany jest glutaminian sodu, który pochodzi z aminokwasu zwanego kwasem glutaminowym. Uważa się, że substancja ta pobudza neurony, co może powodować bóle.

 

7. Jedz imbir

Imbir zawiera substancje hamujące procesy zapalne, jest więc naturalną alternatywą aspiryny.

 

8. Olejek z mięty pieprzowej

Olejek TEN ma cudowne działanie łagodzące bóle głowy, usuwa dyskomfort i oczyszcza umysł. Może być stosowany w różnych miejscach, a osoby, które go używają, twierdzą, że działa szybko.

 

9. Lepiężnik

Był stosowany na bóle głowy przez rdzennych Amerykanów. Jego sukcesy jako środka zaradczego na wszelkiego rodzaju bóle i zapalenia sprawiają, że zyskał dużą sławę w świecie medycyny zachodniej. Uważa się, że jest skuteczny, ponieważ zawiera związki chemiczne, które działają na dwa sposoby: obniżają działanie zapalne oraz działają jako naturalny beta bloker, co prowadzi do prawidłowego przepływu krwi w mózgu. To z kolei może pomóc kontrolować ciśnienie krwi (skurczowe działanie kapilarne), które może powodować migreny. Najwyższe stężenie substancji łagodzących bóle głowy znajduje się w korzeniu. Przed użyciem należy zasięgnąć porady lekarza.