Jeśli dysponujesz 80 tys. dolarów, możesz po śmierci zamrozić swój mózg w nadziei na „wskrzeszenie” w przyszłości. Kriogenika, która obejmuje głębokie zamrażanie ciała – do -196°C (-321°F) – jest coraz częściej postrzegana jako sposób na pokonanie śmierci.

Jak twierdzi anonimowy brytyjski biznesmen, metoda ta pozwoli mu „doświadczyć zupełnie nowego życia” po tym, jak w przyszłości – gdy pojawi się odpowiednia technologia – jego mózg zostanie rozmrożony i umieszczony w ciele innej osoby. Mężczyzna mówi, że „nie może myśleć o niczym bardziej ekscytującym”, jednocześnie zaznaczając, iż nawet jeśli jego planu nie uda się nigdy zrealizować, nie może niczego stracić, bo i tak będzie już martwy.

infoplanet zdrowie krioterapia sposobem na niesmiertelnosc badania

Wielu ekspertów uważa jednak, że jego marzenia nie mają szans na spełnienie, ponieważ organy, takie jak serce i nerki, nigdy nie zostały skutecznie zamrożone i rozmrożone – nie mówiąc już o mózgu.

Kriokonserwacja jest procesem zamrażania martwego ciała lub jego części w celu „wskrzeszenia” ich w przyszłości. Usługa ta jest już oferowana przez dwie główne amerykańskie organizacje: Alcor w Arizonie i Cryonics Institute w Michigan. Firma Alcor ma już ponad 1000 klientów oczekujących na zmrożenie, a niektórzy pacjenci są w stanie zapłacić za jej usługi nawet 200 tys. funtów (255 tys. dolarów). Obecnie w zakładzie znajduje się 149 pacjentów, w tym najmłodsza osoba, która kiedykolwiek została zamrożona – Matheryn Naovaratpong z Tajlandii, który zmarł zaledwie dwa lata temu.

infoplanet zdrowie krioterapia sposobem na niesmiertelnosc badania

Cały proces może rozpocząć się dopiero wtedy, gdy pacjent zostanie uznany za zmarłego. W idealnych warunkach zamrażanie powinno zostać rozpoczęte do 15 minut po śmierci. Zwolennicy metody uważają, że kriokonserwacje są cudowną procedurą pozwalającą na oszukiwanie śmierci, wierząc, iż w przyszłości medycyna będzie w stanie poradzić sobie z wszelkimi chorobami obecnie uniemożliwiającymi im powrót do zdrowia.

kup artykuly platne