Utrata wagi jest możliwa tylko dzięki połączeniu ćwiczeń i zdrowej, zbilansowanej diety. Istnieje jednak żywność, która może pomóc w tych procesach. Woda imbirowa jest jednym z tych niesamowitych naturalnych środków, z których ludzie korzystają od setek lat. Pomaga spalać tłuszcz z talii, pleców i ud. To jednak nie wszystko!

infoplanet zdrowie woda imbirowa przysmak lek

Imbir to popularny składnik kuchni indyjskiej i azjatyckiej. Był również powszechnie używany przez tysiące lat w celach leczniczych, ze względu na swoje silne właściwości zdrowotne. Imbir jest bogaty w witaminy i minerały. Według Medical News Today 100 gramów świeżego korzenia imbiru zawiera: 79 kalorii, 17,86 g węglowodanów, 3,6 g błonnika pokarmowego, 3,57 g białka, 0 g cukru, 14 mg sodu, 1,15 g żelaza, 7,7 mg witaminy C i 33 mg potasu. Inne składniki odżywcze, które zawiera imbir, to: witamina B6, magnez, fosfor, cynk, kwas foliowy, ryboflawina i niacyna.

Jak działa imbir? Przede wszystkim wzmacnia odporność – jego regularne spożywanie wzmacnia naturalną zdolność obronną organizmu do walki z potencjalnymi infekcjami, kaszlem, grypą i przeziębieniem. Ponadto ma silne właściwości przeciwzapalne, które zwalczają stany zapalne i łagodzą ból stawów, a także poprawia krążenie krwi, dzięki wysokiemu poziomowi magnezu i potasu, które zapobiegają gromadzeniu się złego cholesterolu w wątrobie.

infoplanet zdrowie woda imbirowa przysmak spadek wagi

Imbir ma również silne właściwości antybiotyczne i wykrztuśne, dlatego leczy przeziębienia, kaszel i grypę. Dodatkowo leczy problemy trawienne, takie jak zaparcia, bóle brzucha, niestrawność i gaz jelitowy, wspomagając proces trawienia. Imbir poprawia też wchłanianie składników odżywczych. Pobudza uwalnianie enzymów trzustkowych, dzięki czemu zwiększa wchłanianie mikroelementów i stymuluje apetyt.

Jak wynika z tego wyliczenia, imbir zapewnia organizmowi wiele korzyści zdrowotnych, w tym służy do szybkiego odchudzania. Jak zatem zrobić wodę imbirową? Zagotuj 1,5 l wody, dodaj pokrojony w cienkie plasterki korzeń imbiru i pozostaw wywar na wolnym ogniu przez 15 minut. Następnie usuń imbir, pozostaw do ostygnięcia i odcedź. Aby cieszyć się dobrym zdrowiem, pij szklankę wody imbirowej przed śniadaniem oraz wieczorem.

Źródło: www.healthyfoodhouse.com