Ocena „na oko” nie jest uznawana za wiążącą w wielu dziedzinach. To, jak wyglądasz, często może jednak zasugerować, co się dzieje z twoim organizmem. Sprawdź sposoby na to, aby rozpoznać u siebie oznaki pogorszenia witalności.

Zła kondycja skóry

Analiza stanu skóry to najpewniejszy sposób, aby uzyskać odczyt ogólnego poziomu zdrowia. Oczywiście, niektórzy ludzie walczą z problemami, takimi jak trądzik, i cera nie wygląda wtedy perfekcyjnie, ale w większości przypadków jej zła jakość może być sygnałem większych problemów.

infoplanet zdrowy organizm 7 oznak braku zdrowia zla kondycja skory

Trudności ze snem

Jeżeli źle sypiasz w nocy, powinno cię to skłonić do zastanowienia się nad tym, co jest tego przyczyną. Zbyt późna kolacja, za dużo stresów w ciągu dnia, późno wypita czy za duża ilość kofeiny? A może inne problemy zdrowotne? – warto sprawdzić.

infoplanet zdrowy organizm 7 oznak braku zdrowia trudnosci ze snem

Problemy w łazience

Zwracaj uwagę na wszystkie zmiany czynności fizjologicznych.

infoplanet zdrowy organizm 7 oznak braku zdrowia problemy w lazience

Kondycja ust

Problemy ze skórą ust mogą być wskazaniem, że w twoim organizmie dzieje się coś złego. Wypryski lub popękany naskórek często świadczą o braku witamin.

infoplanet zdrowy organizm 7 oznak braku zdrowia kondycja ust

Stan paznokci

Rozdwajające się paznokcie, a także zmiany i przebarwienia powinny wzbudzić niepokój.

infoplanet zdrowy organizm 7 oznak braku zdrowia stan paznokci

Temperatura stóp i rąk

Zimne ręce i nogi nie są objawem chorobowym, jednak jeżeli sytuacja powtarza się często, czy wręcz jest normą, może być oznaką chorób krążenia.

infoplanet zdrowy organizm 7 oznak braku zdrowia temperatura stop i rak

Problemy z myśleniem

Nasz mózg i możliwość rozwiązywania problemów ma ścisły związek ze zdrowiem. Jeżeli mamy kłopoty z formułowaniem myśli, może to być objaw poważniejszych chorób.

infoplanet zdrowy organizm 7 oznak braku zdrowia problemy z mysleniem