Jak donosi agencja AFP, skutki kryzysu w Wenezueli odczuwają też zwierzęta. W zoo w stanie Zulia ptaki drapieżne pożerają się nawzajem, a niektóre gatunki zabija się, by wykarmić nimi pozostałe.

Pracownicy zoo w mieście San Francisco, stolicy stanu Zulia, informują, że w ostatnich miesiącach zabijano mieszkające w ogrodzie kaczki, świnie i kozy, by ich mięso podać innym zwierzętom. AFP podkreśla też, że opublikowane zdjęcia wychudzonych z głodu pum z tego zoo wywołały szok, doprowadzając w połowie lutego do zamknięcia tego ogrodu.

infoplanet zwierzeta i zdrowie glod w zoo karmienie

– Obie były kiedyś przetrzymywane u osoby prywatnej jako zwierzęta domowe. Przybyły do zoo niedożywione, potem szybko stanęły na nogi, ale przez ten kryzys ich stan znów się pogorszył – wyjaśnił anonimowy pracownik zoo.

Wychudzone i głodne są też m.in. lew, tygrys bengalski, jaguar, oceloty i drapieżne ptaki. Właśnie długotrwały głód sprawił, że dwa ptaki drapieżne karakary pożarły swojego partnera. Podobnie zrobiły dwie uszatki.

infoplanet zwierzeta i zdrowie glod w zoo zdrowie

Próbując uzyskać jedzenie dla podopiecznych, kierownictwo zoo wpadło na pomysł chwytania dziko żyjących w tym rejonie iguan czy wyławiania tilapii z jezior w kompleksie. Jednak to nie wystarcza – pisze AFP.