Obecnie prawie każdy ma zwierzaka. Zgodnie z niedawnym badaniem przeprowadzonym przez American Pet Products Association 68% amerykańskich gospodarstw domowych posiada przynajmniej jedno zwierzę domowe. Ponad 60 mln gospodarstw domowych ma psy, a koty są w 47 mln domów.

– Opieka nad zwierzakiem jest częścią twojego codziennego życia. A ponieważ są częścią naszego życia, są częścią naszych domów – wyjaśnia Pam Krison, dyrektor wykonawczy Stowarzyszenia Remontów.

infoplanet lifestyle psy koty i ich miejsce pies

W naszych mieszkaniach stosujemy coraz więcej indywidualnych rozwiązań, a udogodnienia dla naszych pupili są w nich coraz częstsze. Psy i koty nie są już umieszczane na podwórku ani na starej kanapie w piwnicy. Zwierzęta domowe są nierzadko brane pod uwagę przy projektowaniu nowego domu – od stanowisk do karmienia, domowych pryszniców, a nawet tuneli dla kotów.

Jak ocenia Marci Robinson, asystentka ds. Administracyjnych i sprzedaży w Witt Construction w Saratoga Springs, ludzie są pasjonatami swoich pupili. Dlatego firma stworzyła skrzynie dla psów wbudowane w szafki i tunele dla kotów łączące sypialnie z pokojami dziennymi, a także pokoje całkowicie przeznaczone dla zwierząt domowych z miejscem żywienia, prysznicem dla kąpieli dla psów i szufladą z zabawkami.

infoplanet lifestyle psy koty i ich miejsce kot

Według badania przeprowadzonego przez APPA w 2017 roku, ludzie chętnie wydają pieniądze na psy i koty. W 2017 roku Amerykanie wydali 69,51 mld dolarów na żywność, opiekę weterynaryjną i usługi związane ze zwierzętami. Na rynku znajdują się drzewa dla kotów wykonane z drewna brzozowego, miejsca, w których zwierzę może zrobić sobie drzemkę (minitapczany, łóżka ze stylowymi tkaninami lub mały tipi). Zamiast typowej kuwety Good Pet Stuff Company produkuje kuwetę o wyglądzie sadzawki ze sztuczna roślinką na wierzchu.

Wraz z nadejściem ciężkich mediów społecznościowych, takich jak Pinterest, ludzie obserwują co maja inni i chcą tego samego, a zwierzęta domowe zawsze są obecne w myślach swoich właścicieli. Pojedyncze gospodarstwo domowe wydaje od kilku do 20 tys. dolarów na zwierzęta domowe, głównie psy i koty.