Jak seksowny powinien być twój pies? Czy twojemu psu można nałożyć róż? Pytania, które niegdyś wzbudziły śmiech – dzisiaj są na czasie. Poznaj odpowiedzi na niektóre z nich!

infoplanet lifestyle psy, koty i tipsy psy

Hashtag „peticure” jest obecnie niemal równie popularny jak „pedicure”. Paczkę kolorowych pazurów do kocich łap możesz kupić na przykład na Amazon już za 4 funty. Psi lakier do paznokci nie jest dostępny w coraz większej liczbie odcieni. Coraz więcej miejsc oferuje dopasowywanie paznokci swojego pupila do własnych. W Kalifornii są już specjaliści, którzy proponują aromaterapię, aby rozluźnić każde zwierzę przed przygotowaniem paznokci. Jednak czy to nie przesada?

Organizacje zajmujące się dobrostanem zwierząt jak dotąd nie były chętne, by w salonie pedicure psy i koty potraktować na równi z ludźmi. Co więcej, ostrzegają, że przycinanie paznokci dla samych zwierząt nie jest zabawne. Na dowód tej tezy organizacja Battersea Dogs and Cats Home relacjonuje przypadek, gdy przywieziono kota z tipsami. Ich usunięcie wymagało znieczulenia ogólnego. Podobny przypadek miał miejsce w 2015 roku, gdy szwajcarska blogerka modowa adoptowała z miejscowego schroniska kotkę o wdzięcznym imienni Broccoli i założyła jej tipsy, a następnie postanowiła zwrócić do tego samego schroniska.

infoplanet lifestyle psy, koty i tipsy koty

– Ewolucja się nie myli: koty potrzebują swoich pazurów. Używają ich do pielęgnacji, wspinania się i utrzymania pozycji po skoku. Paznokcie przyklejone do pazurków uniemożliwiają kotom ich naturalne zachowania. Powstrzymywanie kota przed naturalnymi zachowaniami może prowadzić do problemów behawioralnych – wyjaśnia Vanessa Howie, weterynarz Cats Protection.

Ria Winstanley z Pet Spa w Chelsea w zachodnim Londynie nie widzi jeszcze wielu działań w branży kosmetycznej w Wielkiej Brytanii. Jak zapewnia, jej salon od czasu do czasu malował psie paznokcie, ale nie malował ich jeszcze kotom.