Mówi się, że nie ma lepszego przyjaciela człowieka niż pies. Jeśli jednak szukasz towarzysza dla siebie, warto rozważyć również inne opcje – oto one!

infoplanet zwierzeta i zdrowie pupil idealny

Pies

Bez względu na rozmiar czy rasę, pies zapewnia miłość i lojalność. Psy są zwierzętami społecznymi i rozwijają się w towarzystwie ludzi. Niektóre rasy również doskonale chronią. Jednak nawet najlepszy pies może być niezbyt grzeczny. Psy szczekają, skaczą, kopią, szarpią za smycz, a nawet warczą i gryzą. Aby ograniczyć złe zachowanie, musisz nauczyć swojego psa, jakie zachowania są pożądane, a jakie nie. Niektóre psy są łatwe do wytrenowania, podczas gdy inne potrzebują więcej czasu i ćwiczeń. Tak czy inaczej, twój czas i pieniądze spędzone na zajęciach z posłuszeństwa sprawią, że twój pies będzie wspaniałym towarzyszem życia przez wiele lat.

Kot

Koty słyną z małych wymagań. Nie trzeba ich kąpać ani wyprowadzać na spacery, mogą również być pozostawione same przez wiele godzin. Jednak koty, choć lubią chodzić swoimi ścieżkami, potrzebują dużo miłości i uwagi na zabawę lub pieszczoty. Ponadto niektóre koty są towarzyskie, ale inne wolą pozostać w ukryciu, zwłaszcza gdy odwiedzają cię nowe osoby. W rzeczywistości twoi przyjaciele mogą nawet nie zdawać sobie sprawy, że masz kota! Koty, które nie były w pobliżu ludzi jako kocięta, mogą być płochliwe. Warto pamiętać, że nawet najsympatyczniejszy kot zeskoczy z twoich kolan kiedy ma dość twojej uwagi.

infoplanet lifestyle wybierz sobie pupila kot

Króliki

Króliki mogą być wspaniałymi zwierzętami domowymi. Poza tym, że są miękkie i urocze, są dość towarzyskie, czułe i potrafią korzystać z kuwety. Jednak na ogół nie lubią być przytulane, co oznacza, że mogą nie być idealne dla małych dzieci. Króliki uwielbiają również żuć, dlatego jeśli wolno im wędrować swobodnie w swoim domu, mogą uszkodzić meble lub przewody elektryczne

Gady

Zanim udomowisz jaszczurkę, żółwia lub węża, wykonaj badania. Gady są zwierzętami wymagającymi uwagi oraz mogą bardzo urosnąć. Potrzebują również specjalnych siedlisk, a to może być kosztowne. Dodatkowo typy mięsożerne potrzebują żywych pokarmów, takich jak robaki, świerszcze lub myszy.

infoplanet lifestyle wybierz sobie pupila gady

Ryby

Akwarium pełne ryb może być przyjemnością do oglądania i doskonałym odprężeniem. Wybierz gatunki, który nie przekroczą zasobów twojego czasu i budżetu. Dwie złote rybki to łatwy początek. Zbiornik ze słoną wodą pełen tropikalnych ryb zajmuje więcej czasu, ale może być ciekawym hobby.

Ptaki

Jeśli chcesz zwierzaka, z którym możesz porozmawiać, ptak to jedyna droga. Papugi mogą składać frazy i wykorzystywać do rozmowy 100 słów lub więcej. Nawet ptaki, które nie potrafią mówić, są bardzo inteligentne i zabawne. Co więcej, są bardzo żywotne, oferując towarzystwo od 10 do 40 lat, w zależności od gatunku.

Małpy

Małpy w ostatnich latach stały się popularne jako zwierzęta domowe. Niestety, większość ludzi nie zdaje sprawy z tego, w co się pakują, kiedy przenoszą dom dla egzotycznych zwierząt do swojego mieszkania. Jeśli nie jest zachowana właściwa dieta, zwierzęta mogą stać się niedożywione lub otyłe, a wtedy bywają destrukcyjne lub niebezpieczne. Konkluzja: wprowadzenie egzotycznego zwierzęcia do domu wymaga przemyślenia i zaangażowania.

infoplanet lifestyle wybierz sobie pupila malpy