Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się, że spacerowałeś po galerii sztuki, myśląc „byłoby lepiej, gdybym był nagi”? Jeśli odpowiedź brzmi „tak” – Palais de Tokyo jest miejscem dla ciebie.

Współczesna sztuka wyzwań się nie boi, dlatego ta stylowa galeria 5 maja pozwoliła przyjść swoim gościom na imprezę bez odzieży, aby obcować ze sztuką w sposób nieskrępowany, nawet ubraniem. Goście zostawiali swoje ubrania w szatni, a następnie wędrowali po salach pałacu, by podziwiać rzeźby i obrazy. Aby uniknąć niespodziewanych reakcji innych miłośników sztuki, akcja odbyła się przed oficjalnym otwarciem muzeum, a personel był ubrany. Jak ocenili rozebrani goście w wywiadzie dla lokalnej gazety Le Parisien – doświadczenie im się podobało.

infoplanet lifestyle muzeum dla nudystow sztuka

– Atmosfera była bardzo przyjemna. Początkowo było pewne zakłopotanie, ale nagość pozwala inaczej przeżyć dzieło – powiedział jeden z gości.

To pierwsze tego typu wydarzenie w miejskim parku Bois de Vincennes. Czas pokaże, czy więcej paryskich muzeów otworzy swoje drzwi dla nagich gości. Może niedługo będzie można au naturel zobaczyć Monę Lisę w Luwrze oraz rozpakować lub podziwiać lilie wodne Moneta w Musée de l’Orangerie?

infoplanet lifestyle muzeum dla nudystów sztuka

Szacuje się, że we Francji jest 2,6 miliona naturystów. Co więcej, Paryż może się nawet pochwalić aktywnym Stowarzyszeniem Nudystów, a paryscy naturyści mogą kąpać się w basenie Roger Le Gall i wykonywać specjalnie przygotowane dla nich zestawy ćwiczeń czy grać w kręgle.

kup artykuly platne