Jeśli chcesz poczuć się swobodnie na basenie czy plaży, musisz przemyśleć to, co jesz. Dietetyk dr Christa North stworzył listę najlepszych i najgorszych produktów spożywanych podczas walki ze zbędnymi kilogramami.

Najlepsze produkty:


  • Jajka

Jajka to idealne śniadanie. Są pełne składników odżywczych i zwiększają uczucie sytości, dzięki czemu na dłużej zapominasz o przekąskach. Ponadto zawierają białka zwiększające tempo przemiany materii.


  • Soczewica lub ciecierzyca

Soczewica lub ciecierzyca są bogate w białko i błonnik, podobnie jak jajka, przyczyniają się do zwiększenia uczucia sytości, przez co po prostu mniej jemy . Zawierają również składniki pomagające pozbyć się toksyn z organizmu.

infoplanet lifestyle produkty dla sylwetki soczewica


  • Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy jest niezwykle pomocny w diecie odchudzającej. 15 do 30 ml dziennie dodanych do spożywanych potraw pomaga w obniżeniu glikemicznego indeksu posiłków.


  • Grejpfrut

Grejpfrut spożywany przed posiłkami hamuje apetyt i poprawia metabolizm. Uważaj jednak, ponieważ może zakłócać działanie niektórych leków, zwłaszcza przez osoby cierpiące na choroby przewlekłe.

infoplanet lifestyle produkty dla sylwetki grejfrut


  • Szpinak i inne warzywa liściaste

Szpinak i inne warzywa liściaste zwiększają objętość posiłków bez znaczącego podnoszenia ich kaloryczności. Badania wykazują, że posiłki o niskiej gęstości energetycznej powodują, że ludzie potrzebują mniejszej ilości kalorii do osiągnięcia uczucia sytości.

Najgorsze produkty:


  • Słodzone napoje

Unikaj ich za wszelką cenę. Powodują znaczny przyrost masy ciała i wzrost poziomu cukru we krwi, który łatwo przekształca się w tłuszcz.

infoplanet lifestyle produkty dla sylwetki slodzone napoje


  • Alkohol

Alkohol ogranicz do minimum – jest niezwykle kaloryczny. To na pewno pomoże ci schudnąć.


  • Lody

Lody są pełne kalorii, tłuszczów i cukrów. Postaraj się zastąpić je zdrowszymi odpowiednikami, np. lodowymi sorbetami bez cukru.

infoplanet lifestyle produkty dla sylwetki lody


  • Pizza

Bardzo popularne, ale jednocześnie bardzo kaloryczne jedzenie na wynos. Często zawiera niezdrowe składniki, takie jak przetworzone mięsa, sól czy biała mąka.


  • Frytki i chipsy ziemniaczane

Wysoko przetworzone produkty zawierają olbrzymią ilość szkodliwych składników, takich jak tłuszcze i sól. Jedno z badań wykazało nawet, że w przeliczeniu na ilość spożywanego pokarmu chipsy ziemniaczane mogą przyczyniać się do przybierania na wadze bardziej niż jakakolwiek inna żywność.

infoplanet lifestyle produkty dla sylwetki frytkijpg