Przerażająca noc Halloween stała się jeszcze bardziej przerażająca. Sieć neuronowa przeszkolona za pomocą analizy 5000 obrazów masek na Halloween wymyśliła własne wersje, które są jeszcze bardziej przerażające niż prawdziwe…

Aby stworzyć jeszcze bardziej przerażające maski, Matt Reed z agencji kreatywnej red pepper użył pewnego rodzaju sztucznej inteligencji zwanej siecią generatywną (GAN). Uczy się ona rozpoznawać pewne cechy w zbiorze danych – w tym przypadku w zdjęciach masek na Halloween – a następnie tworzy obrazy, które mogą pasować do realnego świata. Po wielu próbach GAN staje się coraz lepsza w tworzeniu nowych obrazów.– Przerażające i niepokojące jest to, że maska nie jest na tyle szczegółowa, że pokazuje wszystko. Pozostawia wystarczająco otwartą przestrzeń dla wyobraźni i pozwala połączyć kropki. Wiele z nich jest tak abstrakcyjnych jak dzieła sztuki, a niektóre są po prostu czarnymi plamami z wydrążonymi oczami – mówi Reed.Niektóre maski rzeczywiście pasowałyby nie tylko do kostiumu na Halloween, ale nawet do horroru. To zrozumiałe, ponieważ Reed wprowadził do bazy tysiące obrazów masek, nie tylko dotyczących Halloween, ale i przerażających elementów filmów.

– Budziłem się rano i sprawdzałem wyniki. Były przerażające! Testowałem to przez cały wrzesień i prawie się poddałem w zeszłym tygodniu, ale w końcu osiągnąłem kilka interesujących efektów. Nie mogłem spać po nocach – zachwala Reed.

kup artykuly platne