Łatwo jest wejść w schemat i zamienić całe swoje życie w rutynę. Jeśli nie będziemy uważni, może okazać się, że żyjemy jak w filmie „Dzień Świstaka”. Czy tak musi być? Czy twój dzień musi być taki sam każdego miesiąca i roku?

Ludzie mogą stale się rozwijać i ewaluować, ale życiem rządzi dość interesujący paradoks. W miarę jak się starzejemy, mamy tendencję do bycia mniej ekspansywnymi. Podejmujemy jak najmniej ryzyka i ograniczamy nowe doświadczenia do naszego życiorysu. Zamiast postrzegać dojrzewanie jako powód do stagnacji, powinniśmy traktować je jako szansę na rozwój i każdego dnia powodować, aby nasze życie było bardziej interesujące.

infogmina zyj z pomyslem 3 sposoby na ciekaw zycie

 Jak powiedział kiedyś Neil Gaiman: „Pozostaw świat bardziej interesujący, ponieważ tu byłeś”. Dlatego każdy z nas powinien dążyć, by kolejny rok życia był ciekawszy niż poprzedni. Jak? Oto działania, które mogą urzeczywistnić taki scenariusz.

Próbuj czegoś nowego

Każdy z nas ma takie aktywności, które zawsze chciał zrobić, ale znajdował powody i wymówki, by ich zaniechać.Czas z tym skończyć! Jeśli otworzysz się na nowe możliwości, możesz się ciągle zmieniać, uczyć i rozwijać.

Pewne powiedzenie mówi: „Nigdy nie spotkasz nikogo, kto mówi: zrobiłem za dużo rzeczy w życiu”. Czas przekonać się, że to prawda.

Mów „tak”

Kiedy mówisz „nie” wszystkiemu, co nie jest zgodne z twoimi najważniejszymi priorytetami, tworzysz przestrzeń do powiedzenia „tak” tym wydarzeniom, które cię interesują. To właśnie one mogą nadać sens twojemu życiu.

Nie bój się mówić „tak”. W chwili, kiedy to zrobisz, wszystko zacznie się układać na twoją korzyść.

Rób więcej

Jeśli zwiększysz swoją wydajność, nie tylko szybciej znaczną część pracy, ale także zbudujesz fundament czegoś trwałego.

infogmina zyj z pomyslem 3 sposoby na ciekaw zycie4

Wykonuj interesujące cię działania codziennie. Rób to, co lubisz, ale z większą intensywnością. Lubisz pisać – napisz więcej! Kochasz malować – maluj do woli! Spędzaj każdy dzień na aktywnościach, które cię cieszą i nadają sens twojemu życiu.

kup artykuly platne