Ludzie zastanawiają się, co on robi. Czy youtuber Huw Richards w wieku 19 lat chodzi na imprezy, czy jeździ po świecie – nie, Richards uruchamia vloga i umieszcza na nim wiele filmików na temat zwierząt domowych.

– Moją pasją jest produkcja żywności – mówi. – Więc jeśli ktoś ma niezagospodarowany ogród i chce uprawiać własne jedzenie, bardzo chciałbym go zmienić.

Dlaczego jest przyszłością ogrodnictwa?

Czy How wie wystarczająco dużo w tak młodym wieku? Jego rodzina prowadzi 11-hektarowe małe gospodarstwo, hoduje kurczaki, świnie, kaczki i owce oraz wytwarza własne produkty. Nastolatek pierwszy film nakręcił w wieku 12 lat. – Kiedy nudziłem się w szkole, zobaczyłem, że mój przyjaciel ma 200 wyświetleń swojego filmu z grami – powiedział.

Obecnie Richards ma 75000 subskrybentów swojego kanału i zgromadził miliony wyświetleń na YouTube i Facebooku. Niedawno zapewnił sobie również umowy sponsorskie z firmami zajmującymi się narzędziami ogrodniczymi i dostawcami nasion.

Internetowe doświadczenie ogrodnicze

Niektóre z jego najpopularniejszych filmów to „Siedem sposobów na plastikowe butelki”, „Uprawa ziemniaków dla leniwych” i „Dziesięć wspaniałych wskazówek, jak uprawiać pomidory”.

Poleca on również uprawę fasoli w pustych rolkach po papierze toaletowym, a także wysiewanie nasion w rynnach wypełnionych kompostem.

Richards deklaruje, że chciałby przynieść radość światu ze zrównoważonej produkcji własnego jedzenia.

Jeśli jego plan ma się powieść, trzeba zacząć oszczędzać rolki po papierze toaletowym już teraz.